Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kam kráčíš, pražský Lve? 2.0

2. 7. 2014

 

 Rozhodně bych nechtěl být poslem špatných zpráv, nenáviděným věštcem, leč některé mé úvahy se bohužel plní. Myslím teď pár konkrétních odstavců v minulém článku o pražském Lvu. Pár odstavců o tom, kdo že to vlastně tahá za nitky celé té slavné KHL, kdo ji financuje, kdo rozhoduje, kdo chválí a kdo trestá.
   Nikdo z těch výše utajených nemůže přece v současné době chválit tým, který si dovolí málem vyhrát Gagarinův pohár, který vyřazuje ruská mužstva, jejich mužstva. Jakpak by se to shodovalo s neustále rostoucím národním (nacionálním) uvědoměním ruského velenároda, který stále ještě neumí čestně prohrávat.
   A s tím Temelínem, to jste také pěkně podělali, moloďci. Místo aby jste to pěkně přihráli ruským firmám, ruským oligarchům, a tím vlastně i Vladimíru Vladimírovičovi, zrušíte si klidně celý tendr. Mohli jsme si vás pěkně uvázat i na uran, když už se vytáčíte z ropné i plynové závislosti. I ta plzeňská škodovka na tom mohla vydělat. Že je také v ruských rukou? Vždyť to ani nikdo neví. Vždyť se o to ani nikdo nezajímá!
   A co ta podpora ukrajinských fašistů? Tím jste se tedy vyznamenali! Co do toho mají ta vaše knížata vůbec kecat! A jak to, že dovolujete zakládat petice odsuzující boj ruských občanů za svobodu? Víme, víme, ale jenom Klaus, Zeman a pár jejich vlezprdelků to už nezachrání.
   Asi takhle nějak se rozhodovalo na místech nejvyšších, nejposvátnějších a rozsudek pak logicky zněl: Zrušit! Zlikvidovat!
   Dotační proud rublíků náhle vyschl, a tak mužstvo s největší návštěvností v dějinách té jejich KHL musí náhle z finančních důvodů skončit. Co bude s jeho hráči, s jejich smlouvami a jejich další budoucností?
   No štó!
   Proč by se cpaly prachy do nějaké nevděčné Prahy, když je může dostat třeba KGB Petrohrad či jiné, daleko potřebnější organizace.
   A jaké z toho plyne ponaučení?
   Ponaučení z toho už vyplynulo. Nejméně stokrát, tisíckrát, však někteří lidé jsou jako hluší a slepí a jako ta blbá moucha si na tu mucholapku znovu a znovu sednou.
   Dobrá, tak potisícíprvé: Nevěřte lichotivým slovům! Nenechejte se obalamutit dlouhotrvajícím slovanským polibkem! A nenechte se zastrašit! Když už jsme u toho hokeje, legendární Ivan Hlinka by to shrnul do jedné věty: Hlavně se z toho neposrat!
   Nechci být poslem špatných zpráv, a proto bych měl napsat nějaký hodně, ale hodně optimistický fejeton. Třeba o plošném zvyšování důchodů, sociálních dávek a samozřejmě i platů.
   Chtěl bych, ale nejde to.
   Nikdo mě totiž k tomu v této zemi neinspiruje…
   P.S. Teď jsem si vlastně uvědomil, že v článku Přijde třetí světová? ze dne 30. ledna 2014 se zmiňuji o možnosti vzniku jednotného a vírou zoceleného Chalifátu od Maroka až po Indii.
   Je červenec a v Iráku už založili ISIL neboli Islámský stát v Iráku a Levantě, jenž by měl zrušit dosavadní hranice arabských zemí a postupně se v ten Chalifát rozrůst…
   Je opravdu těžké v této době nebýt poslem špatných zpráv.