Jdi na obsah Jdi na menu
 


Můj rok 2017 na Facebooku

26. 12. 2017

.  Můj rok 2017 na Facebooku 

   Tak jako mnoho mých přátel i já jsem se kdysi nechal lapit do sociální sítě všemocného Facebooku, do této vševstřebávající žvanírny, kde se speciálně příslušník našeho národa může až do sytosti vykecat, vylít si mozek a pomluvit kde koho. Každý je zde perfektním politologem, trenérem jakýchkoliv národních výběrů, režisérem, či dokonce samotným Cézarem. Mně Facebook sloužil hlavně pro komunikaci s mou rodinou, která se rozprostírá od Ostravy až po Floridu. Nebýt tohoto fenoménu, shledávali bychom se pouze při svatbách nebo pohřbech. Ale i tak mi to nedalo a občas jsem tam vhodil v plén nějakou tu moudrost a čekal, kolik asi lajků mi to přinese. A kolik to hodilo? Jak kdy…Vám však předkládám politický rok 2017 viděný mýma očima bez možnosti se vyjádřit, což znamená, že buď budete souhlasit, anebo za trest rozmlaťte monitor. Dobře mi tak!  Začínáme:

   Vracím se na konec roku 2016, který okořenil prezident Zeman svým typickým instruktážním kázáním:                                                                                                                                           27. 12 2016 Projev pana prezidenta jsem sledoval až ze záznamu, neboť sváteční kachýnka chce přece jenom idyličtější náladu. Vtom jsem však zbystřil, když naše nejvyšší morální autorita začala bojovat proti cenzuře internetu. Co že to? Procitl na stará kolena náš hradní stařík, či podepsal výhodný přestup do Pirátské strany? Nebojte se, ani jedno, neb on vždy jedná cíleně a logicky, což znamená výhodně pro svůj majestát. Tato nebojácná výzva platila pro ministerstvo vnitra, které chce zřídit zvláštní skupinu, jež bude napravovat a uvádět na pravou míru všechny hoaxy a jiné nepravdivé zprávy. Jak to chtějí provádět nevím, ale pravdou je, že největší dezinformační kampaň zde vedou právě ruští trollové. Po pravdě řečeno jsme s Ruskem v kybernetické válce, kdy zejména na sociálních sítích Kremlem vycvičené skupiny uvádějí nepravdivé informace, konspirační teorie, fámy, znevažují oponenty či vytahují některé jejich výroky z kontextu. Tím samozřejmě silně ovlivňují veřejné mínění, podkuřují sobě nakloněným skupinám a vytvářejí neobjektivní atmosféru. Asi takovou, jaká tady byla právě při posledních prezidentských volbách. A proto si na svatou svobodu internetu sahat nenecháme, neboť tyto dezinformace, lži a nepravdy budeme opět potřebovat při obhajobě svého trůnu! Tak pravil náš nejvyšší...

   Ani projev nově zvoleného amerického prezidenta Ronalda Trumpa mě nenechal úplně klidným. Jeho suverénní vidění světa se tenkrát zdálo až moc sobecké. Však rok se s rokem sešel a ne vše se mu podařilo realizovat. Ne proto, že by nechtěl, nebo že by byl tak neschopný, ale proto, že  americká demokracie má tolik brzd a pák, že ani v silném prezidentském systému si hlava státu nemůže dělat, co chce. Na rozdíl od nás, kdy prezident profesně řazený jako kladeč věnců, camrá do všeho a není nikoho, kdo by ho zkrotil, kdo by ho donutil alespoň dodržovat ústavní zvyklosti.

20.1 Nejsem žádný politolog, ale projev prezidenta Trumpa ve mně zanechal asi takový dojem, jako když otec říká synovi, že je už dost velký a dost dospělý na to, aby se o sebe postaral sám. Aby si sám vytyčil své sny a za ně bojoval a snažil se je uskutečnit. Tož Evropo, co teď? Kam půjdem a jaké že to sny si budeme plnit? Německé, sladké jihoevropské, studené severské či dokonce ruské? Bůh s tebou, Evropo!

   Nádherný květnový podvečer na Václavském náměstí, kde se konala demonstrace hnutí Proč? Proto! Organizátorka a moderátorka večera Šárka Fialová (Kružíková) vytvořila mezi tisícovkou skvělých a slušných (což se dnes už tak nenosí) lidí báječnou atmosféru. Celá akce byla pojata jako protest proti ovládnutí médií (MAFRA) Andrejem Babišem. Hnutí ANO se ptalo „proč?“ Proč takový humbuk když jeden neškodný oligarcha vlastní nezávislá média? „Proto“ odpověděla ta demokraticky smýšlející skupina obyvatel. Bylo jim to však prd platný, viz.výsledek  parlamentních voleb. Hlavně pak vy ostatní zase nenadávejte po hospodách na blížící se poměry a hlavně se snažte vysvětlit svým dětem, proč jste tenkrát měli stoprocentní zatmění mozku. 

10.5. Obrovské poděkování Šárce Fialové za neopakovatelný zážitek dnešního podvečera. Dokázal jsem omládnout o 27 let. Díky!

    Okamura se znovu začíná ozývat a morální kredit národa se pojednou blíží tzv. druhé republice. Sprosté nadávky na adresu politických oponentů a snaha vše řešit hrubostí a silou. Samozřejmě pro blaho těch nejchudších a nejodstrkovanějších. A ti ho naivně volí. Víte vy mladí hoši, nagelovaní a navonění frajírci, co je to vojna, natožpak válka. Konec nekonečného flámu, konec bezstarostných hrátek se životem, odchod z trpělivé maminčiny péče. V případě vystoupení z NATO by vás to automaticky čekalo. Dva až tři roky povinné vojny, každý rok vojenské cvičení a v případě příklonu k matičce Rusi ještě i účast na jejích „osvobozovacích akcích“. Ještě to kupujete?vystrizek.png

12.7. Současná politická situace, chování prezidenta, bývalého ministra financí i mnoha tzv. "vlastenců" vytvářejí novodobé podhoubí pro vznik určitého druhu fašismu.

 

 


Tento příspěvek vznikl na základě ostudy s firmou Liglass Trading, kterou kyrgyzským vládním institucím doporučil (samozřejmě se Zemanovým vědomím) bezprověrkový hradní poskok Mynář. Je to jako by firma vyrábějící gumové čluny slíbila svatosvatě dodat komukoliv na požádání nejmodernější letadlovou loď. Proto ta nadsázka.

.26. 7. Kancléř Miloše Zemana Vratislav Mynář uzavřel s americkým úřadem NASA velmi výhodnou obchodní smlouvu, která umožní našim leteckým opravnám sestrojit do několika let výkonné motory pro meziplanetární loď, jež v nejbližší době dopraví k Marsu lidskou posádku. Je to jeden z nejlukrativnějších obchodů od doby Potěmkinových vesnic. Blahopřejeme!!!

   Dost diskutované téma. Neblaze se tu podepsal i minulý prezident USA Barack Obama, který zmrazil veškeré investice pro výzkum vesmíru. Naštěstí tato doba (snad) již skončila, a navíc se o slovo hlásí i několik soukromých firem (např. společnost Elona Muska), které program NASA vhodně doplňují a v budoucnosti ho možná i v určitých směrech překonají.

13.8. Dost často si pouštím tv seriál z produkce Toma Hankse Ze Země na Měsíc. Byť jde o historii starou téměř 50 let, je to pro mne stále sci-fi. A já se ptám: proč již nyní nesledujeme přenosy z Marsu, proč není na Měsíci stálá základna, kdo a v jakém zájmu nám prošustroval oněch 50 let? A pro koho? My už nechceme ještě více miliardářů ani stále hamižnější banky, my chceme konečně ke hvězdám!!!!

  Jedna z mnoha reakcí na současného hradního podnájemníka a vyčůrané pojetí jeho nekampaně.

13.10. Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek odmítl financovat cestu prezidenta Zemana do svého kraje. Nabídl "pouze" 30 000 Kč na základní občerstvení. Zeman se tedy zapšknul , svou misi zrušil a místo toho se chystá na Olomoucko. A já se tedy ptám: 1) Je tato částka na základní pohoštění málo? Cestuje s prezidentem snad celý hradní personál, včetně uklizeček? Či jsou příslušníci jeho suity zvyklí brát si chlebíčky i domů. Nebo jsou dokonce tak nenažraní? 
2) Pokud vím, má na tyto spanilé jízdy hradní kancelář své fondy. Na co je tedy ve skutečnosti využívá?
3) Jsme v parlamentní volební kampani, která přeroste v kampaň prezidentskou. Všichni ostatní kandidáti si ji hradí ze svého, případně pomocí zveřejněných sponzorů. Ať se to komu líbí nebo ne, i tyto výjezdy mezi dělný lid jsou kampaní. Proč si je tedy prezident nehradí ze svého? Proč mu jeho neplacený poradce Martin Lukoil Nejedlý nesežene další rublíky? 
4) Téměř v každém kolektivu se najde aspoň jeden vychcánek, který na nikom nenechává nit suchou, ale ve svém diáři má přesně zaznamenáno, kdy kdo co slaví. A tam se potom dostaví s falešným úsměvem, aby se přežral a ožral. Dosaďte si sami...

   Bez komentáře.

26.10. Vážení a drazí spoluobčané, z Ruska se k nám již nešíří ani socialismus, natož pak komunismus, ale pouze jistá mutace fašismu. A téměř polovina národa s tím nadšeně souhlasí. Jinak by náš národ nevolil tak, jak volil!!!

22.10..png            28.10..png

   Opět komentář úplně zbytečný.

21. 11. Po prvních veřejných prohlášeních našeho ruského vlezdoprdelníka, jehož jméno jsem si zakázal vyslovit, se na Facebooku příslušná diskuse přesunula až do krajně vulgární polohy. Já to tentokrát neodsuzuji, neboť zde již jde o zoufalost tohoto národa, jenž nenachází nikde odpovídající zastání. Co dělají všechny demokratické politické strany, sněmovna, Senát, vláda, Ústavní soud či jiná občanská sdružení? Copak nikdo z nich nemá odvahu zastavit šílenou jízdu nemocného alkoholika?

   Felix Edmundovič Džerdžinskij se musí v pekle obracet, když vidí, jak potomci jeho slavné NKDV neumí dneska ani pořádně zrežírovat a bezproblémově vytvořit falešnou pravdu po bolševicku, neboli podvod. Jde o Zemanovu návštěvu Ruska:

22.11. 1) Putinův kandidát na opětovné zvolení za prezidenta této země jede na návštěvu do Ruska.
2) Ten den zveřejní web armádní televize takový článek o okupaci 1968, jaký by si nedovolila tenkrát předložit pomalu ani Brežněvova politická klika.
3) Náš prezident nejprve mlčí, ale při soukromém rozhovoru s předsedou vlády Medveděvem protestuje.
4) Urážlivý web je okamžitě stažen.
5) Voliči Zemana jsou uklidněni tím, že jejich idol přece jenom brání politickou hrdost této republiky.
6) Jak potom takového vlastence nevolit?
7) Šachy v padání KGB.  Mají opět o jeden tah navrch.
8) Aspoň si to myslí.

  Ano, prezidentské volby se opravdu blíží:

14. 12. Vážení přátelé, termín prezidentské volby se kvapem blíží a Kreml určitě bude chtít své nemalé investice zhodnotit. Zacpěte si oči a uši a věřte pouze svému instinktu a řiďte se obyčejným lidským svědomím. Nic nedbejte na to, že ostatní kandidáti, mimo všebohatýra Miloše, budou: agenti StB, alkoholici, gambleři, pedofilové, homosexuálové, vítači islámských vrahů, defraudanti, agenti CIA, zednáři, děvkaři či příslušníci jiných odporných kategorií. Prosr..li jsme naivně první volbu, a proto si nenechejme nasadit do posvátných komnat Hradu znovu nějakou ruskou štěnici!                                                

20. 12.  Každá soutěž má svá pravidla. Pokud je nedodržíte, jste ze hry vyloučen, popřípadě do ní vůbec nevpuštěn. I volba prezidenta je svým způsobem soutěž, kde by měl mít každý stejné podmínky. To platí i pro inženýra Zemana, byť v současné době tuto funkci již vykonává. Zatímco ostatní kandidáti se účastní různých debat a hradí si veškerou propagaci ze svého či z darů zveřejněných sponzorů, inženýr Zeman provádí tzv. nekampaň za peníze daňových poplatníků, čili nás všech. Navíc náhle se vynořivší bilbordy se Zemanovou usměvavou (a retušovanou) tváří, prý s jeho kampaní nesouvisí, neb jsou dílem jakýchsi jeho přátel. Pokud opomineme celou křivost okolo kampaně nekampaně, mělo by určité orgány zajímat, zda tato akce do kampaně nekampaně patří, kolik stojí a hlavně, kdo ji financuje. Dodnes nevíme, kdo financoval jeho první kampaň, natož současnou. ODS si před dvaceti lety aspoň vymyslela coby sponzora mrtvého Lájose Bácse, my však panu Zemanovi nestojíme ani za tuhle pitomoučkou lež. Neměl by tedy tento pán nakonec dostat opravdu červenou kartu? Doživotní.

   Postřeh, ke kterému by stálo za to, se časem vrátit, jestli to ještě půjde.

20.12. Ještě jeden malý postřeh: Češi jsou známí tím, že v dobách nejhorších si vždy dodávali odvahy vyprávěním vtipů. Protektorát, padesátá léta, ruská okupace, normalizace ... a pak dlouho nic. A až teď znovu český politický humor ožívá. Že by...

   Pan prezident omlouvá poslance Ondráčka alias Mlátičku, že byl v době své největší mláticí kariéry (Palachův týden 1988) ještě kluk

21.12. Ondráček byl mladý kluk, Kájínek byl také mladý kluk a proč bychom neomlouvali třeba i Gottwalda a Džugašviliho. Vždyť v počátcích to byli také mladí kluci. Ale i jiní mladí kluci jen tak náhodou makali v padesátých letech jako muklové na uranu. Tak vo co nakonec jde...

                                                     A máme tu konečně nového pana premiéra (zatím bez důvěry) a jeho Čapí hnízdo. (Zatím jenom Čapí hnízdo.)

22. 12. Nová Babišova vláda se ústy svého předsedy nemůže dočkat, až začne "makat". Asi nebude čekat na nějaké to zbytečné posvěcení Poslaneckou sněmovnou a zvolna roztočí kola českého pseudokapitalismu již nyní. Začne to čistkami na ministerstvech a bude to pokračovat i do vyšších levelů. Dnešní Lidové noviny už jemně naznačili, že vyšetřovatel kauzy Čapí hnízdo Pavel Nevtípil nemusí být až tak bezúhonný, neboť ho prý dobře znají lidé pohybující se okolo Ivo Rittiga. Uvidíme, jak si s tím poradí noví ministři. Možná by bylo jistější Nevtípila preventivně vyměnit. Ale dal bych si pozor na křestní jméno nového vyšetřovatele, aby se náhodou nejmenoval Olaf.

   Začali jsme komentářem k vánočnímu projevu, tudíž jím i letošní rok uzavřeme.

26. 12. Byl jsem tak trochu zvědav na projev pana Nejchytřejšího, ne že bych tak po jeho kluzkých moudrech toužil, ale říkal jsem si, je to přece jenom naposled, musíš to vydržet. Přežils politická školení na vojně, přežiješ i dnešní výplach mozku. Zapřel jsem se a pustil to… Až mě trochu překvapil poměrně klidný a rozvážný tón, který celé poselství doprovázel. Trochu mi to připomínalo nebožtíka Gustáva, který se také neustále chlubil, jak je u nás všechno v pořádku, jak všechno vzkvétá a jak se máme lépe a lépe. Nic proti tomu, jsme opravdu 6. nejbezpečnější zemí světa, jednou se zemí s nejnižší mírou nezaměstnanosti, s největším růstem a nejmenším zadlužením, ale to přece není zásluhou tohoto pána. Místo aby vzdal dík minulé vládě, naopak se hrozí toho, že v případě pozdějšího jmenování Babišova kabinetu, by tu stále vládl, proboha, ten Sobotka. To si podle Zemana přece nikdo nepřeje. Já také Sobotku až tak nemusím, ale sluší se mezi chlapy, co jsme si, to jsme si a aspoň za něco přece jenom dík. A ne na něj mířit holí jako kulometem. Jenže to by na to museli být opravdu chlapi. Dva. Ono i to doporučení ostatním politickým stranám, že nemohou stát jako ta panenka v koutě, ale musí za Babišem s prosíkem přijít a o místo ve vládě poníženě žádat, bylo trochu mimo mísu. A samozřejmě ani slovo o nějakém vyšetřování, obvinění či dokonce potrestání. Zato bylo vyčiněno hlupákům, kteří snad věří, že by Rusové zmanipulovali naše volby. Jak, prosím vás? Ono těch sto ruských specialistů přijelo do  Čech samozřejmě jenom na vánoční nákupy. Takže můj konečný dojem je, že by už opravdu měl jít ten starý pán do důchodu a v klidu se vzteky dusit v hlubokých lesích Vysočiny. Jelikož jsem člověk přející, rád mu k tomu 12. ledna dopomohu. Doufám, že vy také.