Jdi na obsah Jdi na menu
 


Populisté všech zemí, spojte se!

3. 8. 2016

 

   Populisté všech zemí, spojte se !

   Nevím, jakého durcha si s námi stará, dobrá zeměkoule zase hraje, ale poslední dobou se dosti urodilo. Možná za to může celoplanetární oteplování a  ekonomická globalizace. Třeba  nás všeobklopující  vlny chytrých telefonů už zpracovaly tak, že jsme jako lidstvo opět tak nějak zblbli.

   Ať člověk pohlédne na sever, jih, západ a o východu ani nemluvě, všude nám rostou noví populisté. Doslova jako houby po dešti. Lidé charizmatičtí, trochu (hodně) do sebe zahledění už dopředu vědí, jak uspořádat svět, jak vyřešit jeho problémy, a to okamžitě a navždy.

   „Teda, mámo, to ale máme konečně prezidenta, ten to řekne hezky po našem, na plnou hubu,“ zajásá i poslední podomek v poslední vísce a najednou už není žádnej blbej Tonda, ale ten, kterej má na Hradě svýho prezidenta.

   Jenže ten Tonda už neví, že ten prezident v podstatě nemá žádné pravomoci něco provádět či dokonce vyvádět, a tudíž nemá vlastně ani žádnou odpovědnost. Proto si  opravdu může plácat, co chce.

   Což on s velkou radostí činí.

   Jen tak namátkou jeho poslední výroky: Zadrátujeme všechny hranice, aby k nám ani jeden muslimský terorista nemohl vniknout.

    *)Kdo je bude drátovat? Ženijní vojska ani pétépáky už nemáme. Pokud bychom tuto státní zakázku zadali nějaké stavební firmě, za prvé se logicky nesmyslně prodraží a za druhé, pokud by tato firma stavěla ploty stejnou rychlostí, jakou buduje dálnice, asi bychom se dříve dočkali legendárních blanických rytířů.

   Dále musíme vzít v úvahu, že je zbytečné drátovat hranice s Polskem a Slovenskem, neb tam žádní imigranti nejsou a dle postoje tamních vlád ani nebudou. A plot mezi Rakouskem či Německem by v podstatě pouze zabraňoval u nás umístěným Syřanům v útěku za štědřejšími sociálními dávkami.

   Takže plácnutí jen tak, aby mu všichni ti Tondové mohli zase zatleskat.

   Další skvělý nápad: lidé této země by se měli ozbrojit.

   *)Já nemám nic proti tomu, aby si občané způsobilí morálně, psychicky i fyzicky mohli opatřit zbrojní pas. Zvláště ti, kteří žijí v bezprostřední blízkosti stále ještě nepřizpůsobivých osob. Jenže ti jej patrně raději nedostanou. Ale proč ti ostatní? Proti komu? Ono nestačí, že nám každoročně vyvraždí část populace naši myslivci? A navíc, co je mi platná pistole, když se v mé blízkosti odpálí atentátník opásaný granáty. Proč budu ještě střílet, a hlavně pak do čeho? Já myslím, že když si už opatřila bambitku i paní prezidentová a k čemuž ještě přičteme sto milionů na zkvalitnění ochrany Hradu před terorizmem, můžeme všichni, byť neozbrojeni,  klidně spát.

   Takže další  myšlenka, která tak trochu plave na vodě.

   Všechny ilegální přistěhovalce pochytat a okamžitě vystěhovat!

   *)Ano, tak by to sice mělo být, jenže by to musela pronést osoba kompetentní, tzn. předseda vlády či ministr příslušného resortu.  A když by řekl á musel by říci i . Jak je budeme chytat? Kde je budeme chytat? Kdo je bude chytat? Máme vůbec koho chytat?

   Jak poznáme, že jde o nelegály, když všichni tvrdí, že jsou Syřané, že jim hrozí doma smrt  a  že ztratili všechny doklady. To bychom museli šmahem vysídlit všechny Araby (i osoby jim se podobající), s čímž díky sudetským Němcům máme již tak trochu nezanedbatelné zkušenosti. Asi je zbytečné dodávat, že bychom tímto porušili všechny smlouvy a úmluvy podepsané naším státem snad již od jeho vzniku v roce 1918. Svět zkrátka není tak jednoduchý a přímočarý jak se nám ho současní populisté snaží popsat.

   Kam případně pochytané a usvědčené uprchlíky vystěhujeme? Na Slovensko? To by nám Fico dal! Se stejnou bychom se setkali i u Poláků. A odsunem  do Německa či Rakouska bychom jim vlastně splnili jejich  skrytá přání. Nehledě na to, že oni si to tam ti horští myslivci, nebo jak se jim říká, už také začnou pečlivěji hlídat. Pak by nezbývalo, než je vozit do zemí EU, kde poprvé překročili hranice. Asi by se vyčlenily autokary našich cestovních kanceláří, jež by tyto provinilce převážely do Řecka či Itálie. Nevím, zda-li by nás tyto státy před vyhlášením obchodní války nejprve neproklely, ale každopádně by naše luxusní autokary nekompromisně nasměrovaly  zpět. Poslední možnost, jak tuto skupinu vyšoupnout,  je snad opravdu letecký přesun do zemí původu. Opomineme-li finanční náklady na tuto ztřeštěnou a prakticky nemožnou věc, vězme, že pokud by naše letadla nesestřelili cestou Turci, Rusové, Asad, nebo samotný IS, jak potom  tyto osoby dopravit dolů. Pokud bychom použili armádní padáky, kdysi zakoupené také jedním vlivným politikem,  došlo by ke stejnému efektu, jako ty nebožáky vyhazovat přímo za letu. Ale to už je levnější si to s nimi vyřídit s podobným koncem přímo doma…

   Bohužel, až k takovým to úvahám může dovést lidský dav populismus.

   Nikdo z nás si samozřejmě nepřeje v Česku islámský fundamentalismus, navíc podbarvený terorismem a náboženskou nenávistí. Většina národa by tento problém také ráda co nejrychleji vyřešila. Ale říci: zrušit, zakázat, omezit, nedovolit si můžeme prohlašovat maximálně v české hospodě. Ta už toho snesla a pravděpodobně ještě snese. Jenže politik, vrcholný politik nemůže říci jenom, co udělat a nedodat, jak to udělat. Přesvědčit nás, že je to správné, že k tomu má nejen pravomoci, ale i prostředky.  Bez této nástavby jde pouze o populistické žvanění a snahu zviditelnit se a zalíbit. V našem případě i o budoucí voličské hlasy všech těch Tondů.

   A jak již bylo výše zmíněno, takových chlapíků (ba i ladies),  kteří si vědí se vším rady se na světě urodilo habaděj. Ve Spojeném království v rámci popularity také oblbli většinu občanů. A když byl výsledek  referenda vyhlášen, raději se stáhli z politického života. Ať se to snaží dát dohromady někdo jiný.

   Vždycky je lépe bořit než stavět.

   Vždycky je jednodušší hlásat nemožná řešení, když za ně nejste zodpovědný. A vláda, která ví, že ne vše jde tak, jak bychom si přáli, je tím pádem okamžitě považována za zbabělou.  

   Čímž se této koalice nechci zastávat, neboť ani ona nemá moji barvu.

   Populisté všech zemí, spojte se!

   Vite, co je zajímavé?  Že všichni tito sebestřední trubadúři jsou buď otevřenými či alespoň skrytými obdivovateli Vladimíra Vladimíroviče. A až se populisté celého světa opravdu jednou spojí…

   Pak nás Pánbůh ochraňuj!

   Ale to  i tebe, ty můj Tondo kolenatej…