Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zavede nás nezvýšení DPH opět do ruského područí?

12. 9. 2012

 

   Konečně se i v tom továrnickym a podnikatelskym ODS objevili poslanci se sociálním cítěním, libovala si širší lidová obec, když se z ranních zpráv dověděla, že šestice poslanců – rebelů neschválila Kalousko – Nečasův plán na další utahování opasků. Šestice naprosto čestných a pro program strany hořících idealistů, zaštítěna navíc i poklidným pokynem z Hradu, že takhle ne, takhle ne.
    Je ušlechtilé horovat pro ideály, bít se za zájmy voličů, ale s máslem na hlavě to působí poněkud křečovitě, nepřirozeně. Není tajemstvím, že tři ze šesti revolucionářů (Fuksa, Tlučhoř a Šnajdr) byli Nečasem nekompromisně odstaveni od vlivu ve straně. Navíc jsou i v hledáčku policie ohledně ztracených 450 milionů z projektu elektronických zdravotních knížek IZIP. I vyšetřování korupce v Dopravním podniku jim zrovna do karet nehraje.  A proto je příznivý vítr z Hradu pro ně přímo osvobozením:  Zahrajeme na struny našich voličů, dokážeme , že my jsme ti praví konzervativci, ale hlavně se zbavíme Nečase.
   Proč?
   Protože to přání je tak bezostyšně slyšet ze všech komnat naší největší kulturní památky. Hradnímu pánovi ubíhá čas. Písek se mu sype mezi prsty a on ještě nestačil všechno, co kdysi slíbil.
   Ale Nečas je přece tak loajální, přímo doprdelevleznoucí.
   Jenže nesplnil to poslední. A světem zneuznaný ekonom všechno počítá přes peníze. Pouze ony jsou hodnotou, ony by měly posvětit jeho historickou nesmrtelnost.
   Anebo je doopravdy vydírán?
   Třeba neslouží KGB dobrovolně a z přesvědčení, a teď už chce udělat za vším velkou tečku, aby měl do konce života klid. Číst knížky, psát komentáře, věnovat se pouze teoretické vědě ekonomické. Jenže oni ho nenechají, oni po něm stále něco chtějí, pořád musí kalkulovat, být o pár tahů dopředu, vymýšlet, intrikovat.
   Teď se mu těch šest užitečných idiotů hodí. Slíbí jim beztrestnost, vyšší posty a oni udělají, co je třeba. DPH nezvedneme, padne vláda, padne Nečas, a konečně přijde někdo jiný, někdo jím vybraný, který svěří dostavbu Temelína ruským polostátním firmám. Právě tohle Nečas nechce, což je tedy jeho chyba. A putinovci si budou mnout ruce: Češi už energeticky na nás závislí jsou, EU také nemohou ani cítit a z toho NATO je také vymanévrujeme. Vždyť přijde gospodin Zeman, člověk, jemuž kampaň platí náš Lukoil, a všechno se zase vrátí.
   Sajúz něrušímych respúblik svabódnych…
   Ale třeba to bude jinak, my nějak přežijeme a místo toho přijdou Číňani.
   Nebo Arabové…
   Nebo konečně pořádná vláda !