Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo vládne této planetě?

10. 2. 2017

   Kdo vládne této planetě?

   Kdo vůbec vládne této planetě? Kdo je jejím jediným a nezpochybnitelným pánem? Příznivci všech možných teorií spiknutí jistě zbystří, neboť oni vědí… Oni všichni moc dobře vědí, pouze se nemohou mezi sebou shodnout, zda jde o svobodné zednáře, ilumináty, templáře,  Bilderberg  či dokonce samotné ufony.  Občané s praktičtějším politickým rozhledem uvažují poněkud racionálněji. Jde o prezidenta USA, Ruska či nakonec Číny?  Která jaderná mocnost je nyní tak dominantní, že může světu diktovat své podmínky? Anebo že by se na výsluní už cpali džihádisté?

   Ti první i ti druzí, ba dokonce i široká obec vědecká nechť nyní přestanou číst a začnou se raději věnovat svým zálibám,  protože to, co bude nyní následovat, není nic jiného než další ze série mých článků s pseudovědeckou tématikou.  Článků, jež se neopírají o současné civilizací odhlasované a vnucované teorie, ale které také nevaří pouze z vody, neboť vycházejí z doložených faktů, které vhodně seřazeny míří k úplně jiným břehům.

   Tož, jdeme na to!  

   A musíme se nořit hluboko, velmi hluboko. Dokonce ještě dál, než kam sahá tak neomylná paměť našeho pana prezidenta. O hodně dál.

   Do časů před dvěma miliardami let. Do epochy starších starohor neboli do paleoproterozoikumu. Možná že nebudeme mít štěstí a trefíme se do 300 milionů let trvajícího kompletního zalednění planety.  Jen tak mimochodem pro všechny reptaly, jimž se zdála letošní zima až příliš dlouhá: pokud vtěsnáme 6000 let naší civilizace  ( což je doba počítaná od starých Sumérů) do jedné minuty, potom  by tato doba ledová svírala tehdy Zemi téměř 6 let. Jestli  se tedy do tohoto zimního království netrefíme, narazíme nejen na tvořící se první kontinent Atlantiku, ale i na první mikroby a sinice, díky jimž se dostávají do nevlídného podnebí první molekuly kyslíku. Co se však ještě převaluje v oceánské kaši, jsou malé bezjaderné buňky, kterým dnes říkáme mitochondrie. Je psáno, že se vyvinuly z prvních bakterií, ale… Kdo z vás tam tenkrát byl?

   Pravdou však je, že trpělivě čekaly ještě nějakou tu stovečku milionů let, než se objevily první buňky s jádry. A jakmile se to stalo, okamžitě se do nich nastěhovaly, pevně se v nich zabarikádovaly, opanovaly je a pokud ona okupovaná buňka nezemřela, žijí v ní stále. Hlavy studované tvrdí, že slouží k energetickému zásobování buňky, takže jsou takovou malou organickou elektrárnou:  https://cs.wikipedia.org/wiki/Mitochondrie

   Toto poznání by nebylo až tak zajímavé, či dokonce vzrušující, kdyby nebyl před pár lety objeven další lidský orgán – mikrobiom.

   Díky moderním technologiím můžeme bez obav tvrdit, že každý člověk je v podstatě chodícím ekosystémem. Bakterie, kvasinky, houby, viry, roztoči a jejich geny – to vše tvoří součást našeho  mikrobiomu.  Podle vědců sdílí zdravý člověk svou tělesnou schránku průměrně s 90 biliony mikroskopických organismů, přičemž počet jejich buněk se dokonce blíží 100 bilionům. Jde přitom o desetinásobek našich vlastních tělních buněk, a s trochou nadsázky jsme tedy desetkrát více mikrobiální kolonií než člověkem.  A ve všech těch buňkách, ať už našich vlastních, či cizích sídlí mitochondrie!

   Přežily éru bezobratlých, jurských veleještěrů, mamutů i jiných vyhynulých tvorů a přežijí samozřejmě i nás. Až člověk vlastní blbostí či jinou nešťastnou shodou náhod přestane na této planetě existovat, a tudíž nebude již moci vykonávat funkci jednoúčelového obalu, mitochondrie si najdou, nebo dokonce vyšlechtí nového nosiče, nového ochránce jejich DNA.

   Kdo je tedy věčný?

   Kdo je skutečným pánem této planety?

   A teď vyvstává zásadní otázka!

   Mohou mít mitochondrie, a tím i všechny existující buňky něco jako kolektivní vědomí? Kolektivní inteligenci? Něco jako mravenci a hmyz vůbec. Mohou jednat v utajení bez naší účasti, bez našeho pobídnutí?

   A co když ano!

   Srdce tluče bez našeho přičinění, zrovna tak fungují i jiné orgány. Naše krev je tekoucí ozdravná fabrika, náš soukromý špitál, kdy pluky bílých krvinek okamžitě startují na místo zranění. Někdo řekne: Ale to všechno řídí mozek! Ano, ale i mozek je z buněk. A i ty buňky mají v sobě všetečné mitochondrie.

   Možná proto děláme občas podivné věci, jež jdou jak proti našemu přesvědčení, tak i proti našemu svědomí. Malý příklad: řeknu si – tohle je moje poslední cigareta. A za chvíli – mitochondrie se dohodnou, usnesou a vzájemně si odhlasují, že takhle tedy ne! A ta poslední cigareta je pojednou předposlední a znovu předposlední. To samé platí o dietě, alkoholu, neustále odkládaném začátku sportování,  o rázném rozhovoru se svým šéfem či špatné volbě prezidenta republiky.

   Ne my, ne naše slabá vůle, ne nedostatek předvídavosti, či snad inteligence -  to oni, mitochondrie, ty potvůrky zatracené! Ty za všechno mohou!

   Ptejme se však dál. Pokud mitochondrie takto dokážou konverzovat v našem těle, potom je možné i jejich spojení s ostatním okolním světem. S každou buňkou, a tím i s každou rostlinou, s každým zvířetem, s každým člověkem. Globální komunikace všech buněk. Jedinečný ekosystém, který ve své touze po občasné změně vytváří i dějiny. Tu ovlivní určitou osobu, která v upřímné víře v komunismus je potom schopná vyvraždit většinu svého národa a na druhé straně její kolega preferuje zase  pouze svůj národ, pročež by nejraději vyvraždil pro jistotu národy ostatní. Války, revoluce, scestné ideje – toť vše pouze rozsáhlé jeviště naší velké pozemské komedie. A my tleskáme, souhlasíme, konáme. V zájmu různých skupin věříme dokonce i neviditelné ruce trhu či naopak nezpochybnitelné autoritě silného státu. Svobodní zednáři, ilumináti či jiné tajné spolky, to jsou pouze nevinné forbíny vložené o přestávkách této inscenace. A když nuda dosáhne vrcholného bodu, jsou ve světě aktivováni jedinci podivných způsobů, jimž zase tleskáme a těšíme se, jaká bude teď legrace…

mitochondrie.jpg

   Ano, podle této teorie by mitochondrie opravdu mohly vládnout světu. Mohly by jej skutečně již od prvopočátku  formovat a modelovat. Přes obrovskou propast času, přes všechny ty geologické epochy, až do stvoření samotného člověka. Jaké však s ním mají záměry dál? Jsme opravdu jenom přechodný obal, či máme dosáhnout cílů zatím nám neznámých? Anebo je největším bohatstvím Země pouze matematická kombinace pozemské DNA, kterou mají mitochondrie střežit?  Jakou představuje šifru? Jaké skrývá tajemství?

   A kdo si tento poklad má v budoucnosti vyzvednout?

   Ten, který zasel první naprogramované mitochondrie do starohorního oceánu?

   A myslíte, že váha všech mitochondrií ve vašem těle je 21 gramů?

    http://www.fotohaha.cz/clanky/blog/21-gramu.html